Wiosenny korowód szczęścia

637

Gdy zimno daje już się wszystkim we znaki i oczekujemy słońca, ciepła i radości nadchodzi Święto Wiosny. Obchody pierwszego  dnia wiosny zawsze były uroczyste, bo wiązały się z pożegnaniem zimy poprzez topienie marzanny. Tyle tradycja, współcześnie młodzież tylko symbolicznie wita wiosnę najczęściej deklarując wolność i swobodę podczas legalnych wagarów.

Nasi uczestnicy chcieli ten dzień obchodzić właśnie tak – na wagarach, ale wychowawcy przygotowali dla nich niespodziankę, angażując ich do pomocy przy realizacji IV  Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej  „Filmoniada” organizowanego przez Centrum Kultury 105.  Festiwal rozpoczął się uroczystym przemarszem dzieci i młodzieży ulicami Koszalina w stronę kina Kryterium, gdzie odbywają się przez trzy dni pokazy filmów dla dzieci. Dodatkową atrakcją imprezy są spotkania z ciekawymi i znanymi ludźmi. W  tym roku są to aktorka Julia Kamińska, znana z roli w serialu „Brzydula” oraz iluzjonista Pan Ząbek. Zadaniem naszych uczestników była pomoc przy przygotowywaniu prezentów dla dzieci oraz pomoc w opiece nad najmłodszymi uczestnikami Festiwalu.

Młodzież  kolejny raz udowodniła, że jest wrażliwa na sztukę i kulturę, a do tego chętnie i z entuzjazmem zajmuje się dziećmi. Być może wspomnieli swe dziecięce chwile i zatęsknili za dziecięcą radością i spontanicznością. Każda podobna inicjatywa motywuje naszych uczestników do lepszego poznania siebie i dzielenia się z innymi tym co najważniejsze, czyli miłością do drugiego człowieka.

Wiosenny korowód uczestników festiwalu