Wizyta uczestników HP Police w Straży Pożarnej

691

W dniu 14 maja 2019 roku realizowaliśmy program lokalny – edukacyjno – profilaktyczny pod nazwą „Umiem zdobyć zatrudnienie”. Z racji, iż 04 maja obchodziliśmy święto Straży Pożarnej, Hufiec Pracy wraz z doradcą zawodowym oraz pośrednikiem pracy wybrał się z młodzieżą do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Policach.

Nasi wychowankowie dzięki uprzejmości i otwartości strażaków, zapoznali się ze specyfiką zawodu strażaka. Młodzież przejawiała spore zainteresowanie profesjonalnym sprzętem jakim dysponuje Straż Pożarna. Największym zainteresowaniem oczywiście stanowił wóz Straży Pożarnej i pokaz strażacki.

Uczestnicy podczas spotkania dowiedzieli się również jak spory jest zakres działań pracy strażaka. Wychowankowie Hufca z dużym zaciekawieniem słuchali wykładu strażaków i zadawali wiele pytań dotyczących zawodu strażaka. Strażacy opowiedzieli jak wygląda ścieżka zawodowa przyszłego strażaka i jakie trzeba spełniać wymagania by objąć to stanowisko, gdyż praca strażaka wiąże się z dużą odpowiedzialnością.

Cieszymy się, że zostaliśmy serdecznie przyjęci i że nasi podopieczni mieli możliwość poznania tego odpowiedzialnego zawodu jakim jest zawód strażaka. Mamy wielką nadzieję, że nasza współpraca z Komendą Powiatową Straży Pożarnej wciąż będzie owocna jak do tej pory.