Wycieczka edukacyjno-krajoznawcza młodzieży z Hufca Pracy 16-9 w Szczecinku

513

Święta zbliżają się już wielkimi krokami. Za niecały miesiąc zaczniemy przystrajać domy i świąteczne drzewko. Nie wszyscy jednak wiedzą jak powstają ozdoby, które zawieszamy na choince. Aby poznać dokładnie cały proces produkcji bombek młodzież z  Hufca Pracy w Szczecinku, wybrała się w dniu 21 listopada 2019 r. do fabryki  w Nacławiu koło Polanowa.

Po drodze, w miejscowości Żydowo, młodzież miała możliwość zwiedzenia elektrowni szczytowo-pompowej, która wykorzystuje  dwa naturalne zbiorniki wodne – jezioro Kamienno i Kawiecko, o różnicy poziomów lustra wody 80 metrów.

Głównym celem wycieczki była jednak wizyta w  fabryce bombek i zapoznanie uczniów  z procesem powstawania ozdób świątecznych, rozwijanie zdolności plastycznych i sprawności manualnej oraz integracja uczestników hufca.

Młodzież  z wielkim zainteresowaniem odkrywała kolejne etapy produkcji ozdób. Po zapoznaniu się z całym procesem powstawania bombek o różnych kształtach i kolorach, uczestnicy mieli możliwość samodzielnego ozdobienia bombek. Po tym doświadczeniu jednogłośnie stwierdzili, że jest to praca trudna, wymagająca niezwykłej precyzji i  zdolności plastycznych.

Realizacja tego typu przedsięwzięcia, poza walorami edukacyjnymi, była doskonałą formą integracji  młodzieży oraz niewątpliwie wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.