Wystawa fotografii „Babę zesłał Bóg” w Białogardzie

818

W dniu 9 stycznia 2019 r., uczestnicy Hufca Pracy w Białogardzie obejrzeli wystawę fotografii białogardzkiego artysty Krzysztofa Pawlickiego pt. „Babę zesłał Bóg”. Organizatorem wystawy jest Izba Tradycji Regionalnej.

Na ekspozycję składają się portrety kobiet, mieszkanek naszego miasta, więc na wyeksponowanych fotografiach uczestnicy mogli doszukać się osób znanych choćby z widzenia.  Podczas oglądania wystawy usłyszeliśmy kilka informacji o autorze i jego pasji fotografowania. Pan Krzysztof Pawlicki jest rodowitym białogardzianinem, fotografuje wszystko, co z Białogardem jest związane. W ubiegłym roku mieliśmy okazję obejrzeć inną wystawę jego prac, tym razem uwiecznił na fotografiach obiekty, budynki i elementy architektury charakterystyczne dla naszego miasta.

Obie wystawy bardzo nam się podobały i skutecznie skierowały naszą uwagę na to, co jest wokół nas – to, czemu na co dzień nie mamy czasu się przyjrzeć, przy czym się zatrzymać i zastanowić, a co tak naprawdę stanowi o wyjątkowości miejsca, w którym przyszło nam żyć.