XLI Wojewódzki Halowy Turniej Piłki Nożnej w Dębnie

612

W sobotę 02 marca 2019 r.  w Dębnie odbył się  Halowy Turniej Piłkarski o Puchar  Wojewódzkiego Komendanta OHP. Turniej zorganizowany został przez Zachodniopomorską Wojewódzką Komendę OHP przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Dębnie i miejscowym Hufcem Pracy 16-11. Zawody odbyły się w hali sportowo – rehabilitacyjnej  i zgromadziły 12 zespołów z całego województwa, w tym jedna drużyna reprezentująca zaprzyjaźnioną organizację Internationaler Bund Schwerin z Niemiec.

Turniej otworzył Komendant Hufca w Dębnie – Andrzej Kowalski. Każda z uczestniczących drużyn otrzymała materiały reklamowe przygotowane przez wydział promocji urzędu miejskiego w Dębnie. Już pierwszy mecz, który rozegrały  Hufiec Pracy Białogard z drużyną Środowiskowy Hufiec Pracy Łobez z wynikiem 2:1 pokazał, że emocji do końca turnieju nie zabraknie. Po emocjonujących spotkaniach w grupach eliminacyjnych rozpoczęły się mecze ćwierćfinałowe a następnie mecze półfinałowe, gdzie spotkały się drużyny HP 16-10 Police z drużyną HP 16-7 Szczecin Dąbie. W przepisowym czasie gry był remis, a w emocjonujących rzutach karnych zwyciężyła drużyna ze Szczecina.

W drugim półfinale HP 16-6 Wałcz zremisował w regulaminowym czasie z HP 16-13 Białogard i dopiero po rzutach karnych,  3:2 wygrała drużyna z Wałcza. W finale po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie pojedynku  drużyna HP 16-7 ze Szczecina zagrała z  HP 16-6 Wałcz. W regulaminowym czasie był remis 1:1, w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy z HP 16-7 ze Szczecina  wygrywając 2:1. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna HP 16-13 z Białogardu, która również w rzutach karnych 1:0 pokonała  HP 16-10 Police.

Rozegrano w sumie 20 meczów, które rozgrywane były od godziny 9.00 do godziny 14.00 z przestrzeganiem zasad gry fair play. Puchary, medale pamiątkowe i dyplomy wręczył Burmistrz Dębna Pan Grzegorz Kulbicki wraz z Dyrektorem Biura ZWK OHP Panem Dariuszem Pisarskim oraz  Dyrektorem Szkoły Podstawowej dla Dorosłych w Dębnie Panią Grażyną Telej.

Za najlepszego bramkarza uznano Dawida Kudrę z HP 16-7 Szczecin, zaś tytuł króla strzelców powędrował do zawodnika z HP 16-10 Police Dominika Pirkosia , który zdobył najwięcej bramek. Opiekunem zwycięskiej drużyny z HP 16-7 był Pan Arkadiusz Grunwald. Coroczny halowy turniej piłki nożnej przebiegał bez zakłóceń w prawdziwie sportowej i sympatycznej atmosferze, co potwierdzili uczestnicy spotkania.

Po zawodach wszyscy zawodnicy i opiekunowie drużyn zaproszeni zostali na tradycyjnego „schabowego”.  Pożegnaliśmy się  wzajemnie życząc sobie kolejnych sukcesów, nie tylko na polu działań sportowo-rekreacyjnych. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócili  do domu zadowoleni  spotkaniem z   kolegami z hufców naszego województwa. Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w organizacji turnieju miejscowym pracodawcom: Firmie „ Larix”, Produkcja i Usługi Stolarskie „Świder”,  Mechanika Maszyn Ślusarstwo Jerzy Judka, Serwis Ogumienia Leszek Wanat, Merbau s.c..