,,XV Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Wędkarstwie Spławikowym uczestników i kadry OHP”

685

W dniu 24 maja 2019 roku Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Mielenku Drawskim był gospodarzem ,,XV Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Wędkarstwie Spławikowym uczestników i kadry OHP”. Tradycyjnie gościliśmy Wojewódzkiego Komendanta OHP Pana Tomasza Namiecińskiego, przedstawicieli jednostek organizacyjnych Zachodniopomorskiej WK oraz młodzież i opiekunów z IB Schwerin z Niemiec.

Tegoroczne zawody kolejny raz odbyły się nad jeziorem Kreda, które obfituje w rożnego rodzaju ryby w tym m.in.: płotki, leszcze, okonie i wzdręgi. Widowisko sportowe przygotowane zostało we współpracy z kołem wędkarskim ,,Brzana” z Drawska Pomorskim przez młodzież i kadrę Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mielenku Drawskim.

Podczas trwania zawodów towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda, która sprzyjała miłej atmosferze i zaangażowaniu uczestników w rywalizację. Konkurencja odbywała się w trzech kategoriach: największy połów indywidualnie, największy połów drużynowo oraz największa ryba złowiona w czasie zawodów.  Zmagania wędkarzy trwały cztery godziny, powołana komisja zgodnie z procedurami wyłoniła zwycięzców: I miejsce indywidualnie zajął uczestnik z HP Szczecin (on także złowił największą rybę), drugie wychowawca z HP Białogard, zaś miejsce trzecie uczestnik z OSiW Mielenko Drawskie. Drużynowo wśród najlepszych znaleźli się zawodnicy z HP Białogard I miejsce, OSiW Mielenko II miejsce i OSiW Barlinek III miejsce.

Laureaci stanęli na podium i otrzymali zasłużone owacje, gratulacje, dyplomy oraz pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe wręczyli zwycięzcom Wojewódzki Komendant  OHP Pan Tomasz Namieciński, prezes Koła Wędkarskiego oraz kierownik internatu OSiW Pan Paweł Jasyk . Wspaniałe spotkanie po miłym akcencie zakończyło wspólne biesiadowanie przy grillu, gdzie uczestnicy dzielili się doświadczeniami z innych łowisk.