Zajęcia z kreowania wizerunku w MCK Police w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”

358

Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych

W dniach 26-27.06.2019 r. w salonie fryzjerskim Evolution Pani Izabelli Müller odbyły się warsztaty z zakresu kreowania wizerunku połączone z usługą stylisty. Wsparcie było kierowane do uczestników projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” realizowanego w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. Zajęcia miały na celu zwiększenie samooceny uczestników projektu, nauczenie ich dbania o siebie oraz skutecznej autoprezentacji. Umiejętności te są niezbędne do skutecznego poruszania się po rynku pracy, gdyż w dzisiejszych czasach to, w co się ubieramy i jak kreujemy nasz wizerunek wpływa na ocenę naszych kompetencji. Uczestnicy podczas warsztatów poznali najważniejsze zasady dress code’u oraz triki stylistów.

Każdy z uczestników skorzystał z porad dotyczących ubioru na rozmowę kwalifikacyjną. Największą atrakcją okazała się część praktyczna, podczas której zostały wykonane odpowiednie fryzury, makijaże i dla każdej z osób dobrano odpowiedni strój. Makijaże i stylizacje wykonała Pani Dorota Kokoszyńska, która była wykonawcą całej usługi.

Poprzez udział w zajęciach młodzież nabyła kompetencje w zakresie prezentowania się podczas rozmów o pracę oraz w innych sytuacjach strategicznych dla własnego rozwoju zawodowego.