Zakręceni dla Zwierzaków

718

Młodzież Hufca Pracy 16-5 ze Szczecina wraz z kadrą hufca oraz przy współpracy z młodzieżą i nauczycielami Zespołu Szkół Rzemieślniczych wzięli udział w zbieraniu nakrętek plastikowych. Akcja zbierania kolorowych nakrętek z butelek PET na rzecz czworonogich podopiecznych została zorganizowana przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział w Szczecinie.

Inicjatywa ma przede wszystkim walor edukacyjny oraz wdrażanie w nawyk selektywnego zbierania odpadów. Równie ważnym elementem jest fakt, że obok samej ochrony środowiska jednocześnie można pomóc najsłabszym stworzeniom. Aby otrzymać karmę, Towarzystwo potrzebuje zebrać minimum tonę nakrętek. Wychowawcy hufca przekazali uczestnikom informację o zbiórce. Młodzież na kółku plastycznym wykonała dwa duże plakaty informujące o akcji nakrętkowej. Pojemniki na nakrętki były ustawione w korytarzu Szkoły przy sali gimnastycznej oraz w Hufcu Pracy 16-5 przy ulicy Dworcowej 19.

Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję. Z dnia na dzień ilość zbieranych nakrętek rosła. Dnia 9 stycznia 2019 roku kadra Hufca Pracy wraz z kadrą Zespołu Szkół Rzemieślniczych i młodzieżą wybrali się do siedziby TOZ na ul Ojca Bejzyma, aby oddać nakrętki. Zebrano pięć reklamówek. Akcja przeprowadzona była w przyjaznej atmosferze i przy bardzo dobrej współpracy hufca i szkoły.

Młodzież HP 16-5 z nakrętkami