Zawód: fotograf

77

Praca zawodowa będąca również pasją to dla większości ludzi spełnienie marzeń. Taka praca jest przede wszystkim połączeniem przyjemnego z pożytecznym, pozwala nam zarabiać na życie w sposób, który sprawia przyjemność i  satysfakcję.

Takie możliwości połączenia pasji z pracą mają uczestnicy  Hufca Pracy 16-10 w Policach. Jednym z wielu zawodów, w którym młody człowiek może tu zdobywać umiejętności zawodowe jest właśnie zawód fotografa. Nie każdy może jednak zostać fotografem – nie wystarczy posiadać sprzęt wysokiej jakości, aby być dobrym i cenionym specjalistą. Osoba wykonująca ten właśnie zawód powinna mieć duszę artysty i zmysł estetyczny. Na wykonywanie zawodu fotografa najczęściej decydują się osoby, dla których fotografia to właśnie pasja, a sama praca daje dużo satysfakcji.

Fotograf powinien charakteryzować się dokładnością, cierpliwością, spostrzegawczością i refleksem. Jako fotograf można pracować w zakładach fotograficznych, redakcjach czy też agencjach reklamowych. Największe możliwości i satysfakcję daje założenie działalności gospodarczej i praca na własny rachunek.

Zawód fotografa związany jest z częstymi podróżami, poznawaniem nowych ludzi, odwiedzaniem nowych miejsc i to w tej pracy  jest najfajniejsze. Nie można tu mówić o monotonii. Każde zlecenie jest inne, każda fotografowana osoba to odrębna historia, każdy dzień pracy przynosi coś innego. Najważniejsza jest zadowolenie z wykonywanej pracy, aby robić to co się lubi bo wtedy staje się to nasza pasją.