Ziemia naszym Domem

51

W dniu 24.09.2020 r. wychowankowie Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Łobzie wraz z wychowawcami wybrali się na wspólne sprzątanie terenów zielonych w naszym mieście.

Uczestnicy odpowiednio przygotowani, zaopatrzeni w worki oraz rękawiczki, przekazane na ten cel przez Urząd Miasta i Gminy Łobez, chętnie sprzątali tereny przy rzece Redze oraz pobliskie parki. W czasie wspólnej pracy młodzież poruszała tematy związane z ekologią i ochroną środowiska. Wspólnie doszła do wniosku, że Ziemia jest naszym domem, o który musimy dbać, zwracając szczególną uwagę na segregację odpadów.

Podejmowanie tego rodzaju inicjatyw kształtuje świadomości i postawy ekologiczne wśród naszych wychowanków, a także dostarcza im niezbędnej wiedzy dotyczącej dbania o środowisko naturalne, zapobiegania i przeciwdziałania zanieczyszczeniom. Całe przedsięwzięcie przebiegło w bardzo miłej atmosferze – wychowankowie cieszyli się z okazji ostatnich ciepłych dni, które spędzili na świeżym powietrzu, łącząc przyjemne z pożytecznym.