Zimowy wypoczynek w OSiW w Rowie Trzcińsku – Zdroju

682

Ferie bez śniegu niestety stają się już tradycją w naszym regionie. W tym roku obyło się również bez zimowych szaleństw na białym puchu. Brak opadów śniegu i chłód nie był przeszkodą dla  pracowników Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku – Zdroju do zorganizowania w dniu 6 lutego br. czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości, realizowanego w zakresie wypoczynku feryjnego. Zaproszona młodzież wzięła udział w licznych atrakcjach.

W ramach przypomnienia informacji i uaktualnienia wiedzy na temat bezpieczeństwa, w czasie zimowego wypoczynku odbył się quiz pt. „Bezpieczne ferie”. Najbardziej cieszy fakt, że najmłodsi wiedzą, jakie zachowania są niebezpieczne i jak uniknąć wszelkich zagrożeń. Kolejnym punktem były kalambury, które zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dostarczyły one wiele radości, wywołując uśmiech na twarzach naszych podopiecznych. Dzieci wzięły udział w zabawie, podczas której wylosowane hasło miało zostać przedstawione w formie rysunku. Nie wszystkie hasła były proste, stąd też pomysłowość rysujących była twórcza i kreatywna.

Młodzi ludzie mogli również skorzystać ze sprzętu, który znajduje się w naszym internacie. Chętnie grali w cybergaja, piłkarzyki, czy bilarda. Odpowiednia pogoda za oknem była świetnym pretekstem do atrakcyjnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Zorganizowano turniej strzelecki, koordynowany przez kierownika internatu w Rowie, Pana Stanisława Tarnowskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż każdy uczestnik mógł sprawdzić się w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz słodkie upominki. Nad bezpieczeństwem młodzieży w czasie turnieju czuwał przedstawiciel Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu Pan Jerzy Szerer.

Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i wręczeniem pamiątkowych pucharów. Wszystkich uczestników czekał również słodki poczęstunek. Takie przedsięwzięcie jest doskonałą formą na ukazanie młodzieży atrakcyjnego i pożytecznego spędzenia czasu wolnego, ale i umocnienie więzi w gronie rówieśniczym. Świadczą o tym wyrazy zadowolenia oraz uśmiech towarzyszący naszym gościom podczas pobytu w Ośrodku.