Bezpieczne Ferie w Hufcu Pracy w Trzebiatowie

568

Semestr pierwszy dobiega końca, przed nami ferie zimowe oraz zasłużony dwutygodniowy wypoczynek. Niektórzy ten czas spędzą aktywnie na wyjazdach poza domem inni pozostaną w miejscu zamieszkania. Tu pojawia się dla młodzieży zasadnicze pytanie, co robić w trakcie tego wolnego czasu, aby ten dwutygodniowy okres wykorzystać w jak najbardziej efektywny i rozważny sposób.

Dlatego też w dniu 22 stycznia 2019 roku w Hufcu Pracy 16-12 w Trzebiatowie odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczestników, których tematem wiodącym było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. Na spotkanie z młodzieżą został zaproszony funkcjonariusz Policji z Komisariatu Policji w Trzebiatowie mł. aspirant Łukasz Kierznowski. Podczas spotkania funkcjonariusz udzielał rad jak bezpiecznie zachowywać się podczas ferii, młodzież natomiast opowiedziała o swoich planach, o tym gdzie i jak zamierzają spędzić swój wolny czas.  Funkcjonariusz przestrzegał o konieczności zachowania rozwagi w trakcie podróży środkami komunikacji publicznej jak i w trakcie podróży i wycieczek pieszych. Przypomniano również ważne informacje o środkach odurzających, tzw. dopalaczach i alkoholu oraz konsekwencjach prawnych i zdrowotnych związanych z ich zażywaniem.

Na koniec spotkania wychowawcy hufca przedstawili harmonogram funkcjonowania placówki w czasie ferii zimowych. Nasza młodzież będzie miała możliwość korzystania ze świetlicy, komputerów stołu do tenisa stołowego piłkarzyków, darta, wyjazdu na lodowisko czy wyjścia na siłownię w ramach działającego w hufcu koła sportowo- rekreacyjnego. Wszyscy życzyliśmy sobie udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas tegorocznych ferii, za dwa tygodnie wrócimy do szkoły wypoczęci i pełni energii na kolejny semestr.

Młodzież podczas spotkania z funkcjonariuszem Policji mł. aspirantem Łukaszem Kierznowskim, w tle wychowawcy hufca Barbara Kuriata, Henryk Ożgo