Krótka lekcja o Europie

560

W dniu 13 marca 2019 r. sześcioosobowa grupa uczestników Hufca Pracy z Koszalina spotkała się przed wyjazdem do Bratysławy (Słowacja) na wymianę młodzieżową pt. IVOTEU’19 w ramach programu Erasmus+, który odbędzie w okresie 17-24 marca 2019 r. Uczestnicy zostali zaproszeni na zajęcia prowadzone przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Koszalina, którzy przybliżyli problemy współczesnej Europy.

Podczas zajęć młodzież poznała podstawowe informacje nt. Unii Europejskiej, wyborów do Europarlamentu oraz strefy euro i brexitu. Tematyka poruszona na wspólnych warsztatach wydawała się prosta, ale przedstawienie informacji w języku angielskim na projekcie może nie być już tak łatwym zadaniem. W projekcie oprócz polskiej młodzieży weźmie udział także młodzież z Czech, Turcji, Węgier, Słowacji.

Podczas spotkania młodzież ćwiczyła słownictwo, dyskutowała o problemach z jakimi boryka się współczesna Europa oraz co daje młodym przynależność do sojuszu. Już w sobotę nasi uczestnicy wyruszą w podróż życia do pięknej stolicy Słowacji – Bratysławy, gdzie spędzą tydzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Oprócz wspólnej pracy, z młodzieżą z innej krajów, uczestnicy projektu będą mieli okazję poznać kulturę, tradycję Słowacji oraz innych krajów wymiany. Będzie to także okazja do nauki języka angielskiego. Trzymamy kciuki za młodych i ich aktywny udział w wymianie.