Kulturalna wiosna w Białogardzie

736

Jednym z ważniejszych elementów pracy wychowawczej jest przygotowanie uczestników do obcowania ze sztuką i kulturą na najwyższym poziomie. Dlatego w białogardzkim Hufcu Pracy systematycznie organizowane są wyjścia do galerii mieszczącej się w miejscowym Centrum Kultury i Spotkań Europejskich.

W dniu 9 kwietnia 2019 r. wybraliśmy się z wizytą do galerii, aby zobaczyć wystawę pt. „Długa droga do domu”, nieżyjącego już, niestety, artysty związanego z Białogardem – Mirosława Kina (1954-2017). Był to artysta niezwykle płodny, w jego dorobku znajduje się około 1600 prac. Mieliśmy już okazję oglądać jego obrazy na wcześniejszych wystawach. Obecna składa się z obrazów olejnych, które zostały stworzone techniką Alla Prima, czyli za pierwszym podejściem, za pierwszym razem.

W obejrzanych obrazach uczestnicy dostrzegli walkę światła z mrokiem, jaka rozgrywa się na płótnie oraz swoisty niepokój, jaki towarzyszy odbiorcy podczas analizowania intencji autora. Wystawa wywarła na uczestnikach wielkie wrażenie.

Uczestnicy białogardzkiego Hufca Pracy z nauczycielem (w środku) na wystawie obrazów