Międzynarodowy dzień osób starszych

620

Międzynarodowy dzień osób starszych jest dniem szczególnym dla wszystkich babć, dziadków i nie tylko. Święto obchodzone corocznie 1 października, ustanowione 14 grudnia 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego celem jest przełamanie różnych stereotypów dotyczących ludzi starszych i starzenia się, a także wyeliminowanie dyskryminacji seniorów w pracy, placówkach medycznych itp.

Młodzież z OSiW OHP w Stargardzie postanowiła ten szczególny dzień umilić osobom starszym przygotowując dla nich niespodziankę. Całe popołudnie wychowankowie OHP w dobrych nastrojach własnoręcznie przygotowywali na świetlicy kartki z życzeniami. Nie zabrakło brokatu, kolorowych wstążek a także miłej atmosfery. W tym pięknym dniu jakim jest ww. święto uczestnicy OHP w Stargardzie rozdawali te ślicznie własnoręcznie przygotowany podarunek przypadkowym  starszym przechodniom.

Pani Danuta była bardzo wzruszona, że ktoś zrobił jej taki prezent, także pan Marek, który pracuje w naszej placówce również otrzymał piękną kartkę oraz życzenia. Jesteśmy dumni, że uczestnicy sami wyszli z tak piękną oraz szlachetną inicjatywą. Bardzo wam za to dziękujemy.