Mikołajkowy tydzień w Trzebiatowie

639

6 grudnia, z wypiekami na twarzy, wszyscy czekamy na prezenty od Świętego Mikołaja. Ten dzień daje nam przedsmak Bożego Narodzenia. Niespodzianki ukryte są w butach, pod poduszką lub w skarpetach.

W Hufcu Pracy w Trzebiatowie Mikołajki trwały cały tydzień. Od początku tego wyjątkowego tygodnia, młodzież wraz z wychowawcą hufca Barbarą Kuriatą, w ramach działającego w placówce, koła artystyczno – gastronomicznego, przygotowała słodkie upominki. Tradycyjnie były to pachnące pierniczki, które własnoręcznie ozdobili nasi uczestnicy. Powstały kolorowe lukrowane choinki, bałwanki, dzwonki, ludziki.

W dniu następnym, w Mikołajki, jak co roku do naszego hufca pracy zapukał Święty Mikołaj. W jego rolę wcielił się uczestnik klasy III ZSZ – Krzysztof Smoła oraz z klasy II Branżowej Radosław Siewka. Mikołaj tradycyjnie już obdarował pierniczkami młodzież hufca podczas zajęć lekcyjnych, nauczycieli, kadrę wychowawczą oraz dyrekcję szkoły. Odwiedził pobliskie warsztaty praktycznej nauki zawodu umilając tym samym czas uczniom, a także instruktorom nauki zawodu i pracownikom.

Zwyczaj obdarowywania się prezentami jest szczególnie przyjazny dzieciom. Dlatego też, w kolejnym dniu, Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem „Panią Mikołajową” – w tej roli Komendant Hufca Pracy Anna Konieczka na zaproszenie zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Trzebiatowie odwiedził dzieci z zerówki. Dalszą naszą działalnością było odwiedzenie starszych dzieci. Uśmiech i radość na twarzach bezcenna. Maluchy chętnie śpiewały piosenki, mówiły wierszyki, ustawiały się do wspólnych zdjęć oraz ściskały Mikołaja ze wszystkich swoich sił. To bardzo urocze święto było okazją do przybliżenia małym, starszym oraz dorosłym barwną postać Świętego Mikołaja, który nagradza dobre zachowanie.

Celem obchodów Mikołajek w naszym hufcu było zastanowienie się nad tym, jakie znaczenie ma w życiu obdarowywanie innych, jak w prosty sposób można sprawić radość i w prosty sposób wywołać uśmiech na twarzach.