Odwiedziny w Bibliotece

144

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Łobzie,  odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczestnicy z wielką radością zapoznali się z magicznym dla nich miejscem.

Panie bibliotekarki ciepło przyjęły swoich gości w specjalnie na tę okazję przygotowanej sali. Przedstawiły strukturę organizacyjną oraz całą instytucję po modernizacji.

Młodzież z wielkim zainteresowaniem przeglądała książki jak i uważnie słuchała informacji o poszczególnych działach znajdujących się w  bibliotece. Zobaczyła różnice jaka nastąpiła w samej wypożyczalni książek, która została skomputeryzowana. W trakcie pobytu uczestnicy zwiedzili również wystawę przedstawiającą  historię twórczości i dzieje naszych pisarzy regionalnych.

Młodzież na spotkaniu dowiedziała się bardzo wielu ciekawostek łącznie z poznaniem bardzo znanych pisarzy i poetów biorących udział w spotkaniu z czytelnikami. Nasi wychowankowie zrozumieli dlaczego czytanie książek jest niezwykle ważne i cenne. Pani Dyrektor Lucyna Błażejewska zapraszała młodzież do korzystania z czytelni bo w niej znajdą spokój i ciszę potrzebną do dobrego przygotowania się do lekcji, a panie bibliotekarki bardzo chętnie wspomogą swoją wiedzą.

Każdy uczestnik wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci aby się zapisać i korzystać z bogatej oferty.