Powiatowy Turniej Strzelecki

597

08.11.2019 r. uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Barlinku wzięła udział w Otwartym Powiatowym Turniej Strzeleckim Młodzieży Szkolnej  w strzelaniu z broni pneumatycznej. Turniej został zorganizowany przez Zarząd Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu na terenie strzelnicy pneumatycznej Gminy Myślibórz w 101-ą rocznicę odzyskania Niepodległości.  Udział w turnieju wzięła grupa podopiecznych koła strzeleckiego z OSiW Barlinek przygotowywana przez Pana Waldemara Osóbkę.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej i bezpiecznej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: p. Marian Głowacki s. kl.PZSS   oraz p. Andrzej Olejarz.  Całemu zespołowi sędziowskiemu przewodniczył  p. Dariusz Kufel – sędzia strzelectwa sportowego z Pyrzyc wraz z Patrycją Mumot  z  ZSiPO w Myśliborzu. Rozpoczęcie turnieju poprzedzone zostało pogadanką nt. bezpieczeństwa pieszych- zwłaszcza dzieci i młodzieży- w ruchu drogowym w warunkach ograniczonej widoczności na terenie zabudowanym i niezabudowanym, którą przeprowadził dla zawodników sierż. szt. Michał Stępnik –  funkcjonariusz referatu ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

Nasza drużyna w składzie Tomasz Łącki, Dawid Stawicki oraz Kazbulat Dzhauthanov zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej OPEN. Nasza reprezentacja odniosła kolejny sukces i wywalczyła również pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich. W kategorii indywidualnej uczestnicy Kazbulat Dzhauthanov oraz Tomasz Łącki. Uplasowali się na drugiej i trzeciej pozycji. Na podsumowaniu wyników zwycięzcom zawodów wywalczone trofea wręczali w imieniu organizatorów: p. Alicja Schroeder – w imieniu Burmistrza Myśliborza, p. Karol Dyderski reprezentujący Nadleśnictwo Myślibórz oraz  p. Franciszek Bąk – Prezes Zachodniopomorskiej Organizacji LOK w Szczecinie. Celem zawodów była popularyzacja sportu strzeleckiego wśród młodzieży szkolnej, integracja młodzieży oraz rozwijanie nawyku aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.