Przedświąteczna pomoc Seniorom

223

Współpraca nawiązana przez koszaliński hufiec z Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej kwitnie przed świętami Bożego Narodzenia. W dniu 21 grudnia 2020 r. młodzież, po raz kolejny, odwiedziła naszych zaprzyjaźnionych już Seniorów, którym roznosiła przygotowane przez Caritas paczki żywnościowe.

Nasza współpraca układa się pomyślnie i szybko się rozwija, czego dowodem była ilość rozniesionych paczek, większa niż poprzednim razem. Odwiedziliśmy Seniorów, u których już byliśmy, ale też kilku nowych, którzy zostali obdarowani przez Caritas po raz pierwszy.

Ogrom paczek, jakie przygotowuje Caritas jest bardzo duży, co znaczy, że ilość osób samotnych i potrzebujących też jest duża dlatego też  wielką satysfakcję daje nam pomoc Seniorom, którzy oprócz tego, ze są samotni,czasem mają problemy z poruszaniem się, a często paraliżuje ich strach przed zakażeniem i nie mogą sami zrobić sobie zakupów.

Młodzież, po raz kolejny obdarowała Seniorów, życząc im Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku w zdrowiu i pogodzie ducha.