Rozstrzygnięcie X Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Chwile”

247

W dniu 27 października 2020 r. w Hufcu Pracy 16-6 w Wałczu rozstrzygnięto X edycję Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego ”Chwile” zorganizowanego przez Hufiec Pracy 16-6 w Wałczu oraz Zachodniopomorską Wojewódzką Komendę OHP w Szczecinie. Hasłem tegorocznego konkursu był cytat św. Jana Pawła II „Wypoczywa się prawdziwie i do dna przez kontakt z przyrodą…”. Młodzież miała zwrócić uwagę na kontakt z przyrodą, którą uwielbiał Karol Wojtyła, miejsca do których chce się wracać.

Prace oceniała komisja, w której  skład weszli pracownicy Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu, miłośników fotografii oraz Komendant HP 16-6, Ireneusz Gaworek. Po podsumowaniu głosów jury wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce – Nikola Rojewska z HP 16-13 w Białogardzie za zdjęcie pt. „Spływ kajakowy”,

II miejsce – Oliwia Grobelska z HP 16-6 w Wałczu za pracę pt. „Górskie wędrówki”,

III miejsce – Mateusz Wilczewski z HP 16-10 w Policach za zdjęcie pt. „Szczęśliwe dzieciństwo”.

Oceniane były przede wszystkim: zgodność z tematem oraz prawidłowość i estetyka wykonanych prac, czyli kompozycja, odpowiednie wykorzystanie światła i ciekawy kadr. Natomiast celem konkursu było odkrywanie i rozwijanie swoich pasji, ale również przekazywanie i przyswajanie wartości radości życia płynących ze spędzania wolnego czasu pośród przyrody.