Staż zawodowy we Frankfurcie

707

W dniach od 19-31.05.2019 r. grupa 8 chłopców z Ośrodka Szkolenia i Wychowania (OSiW) w Mielenku Drawskim uczestniczyła w stażach zawodowych realizowanych w ramach PO WER na zasadach Programu Erasmus+ pn. „Z dobrym zawodem w dobrą przyszłość”.

Wyjazd na staże zawodowe do Frankfurtu nad Odrą poprzedziło trzytygodniowe intensywne szkolenie z języka niemieckiego, połączone ze szkoleniem kulturowym. Jak się okazało szkolenie językowe przydało się znakomicie, gdyż prowadzący staż ze strony niemieckiej, używał tylko języka niemieckiego. Uczestnicy z OSiW w Mielenku wyjechali w celu odbycia stażu w zawodzie technolog robót wykończeniowych.

Młodzież zakwaterowana została w akademiku, w dwuosobowych pokojach ze wszelkimi wygodami. Młodzieży zapewniono całodzienne wyżywienie i opiekę. Jak się okazało, organizatorzy stażu przewidzieli dla uczestników nie tylko dawkę solidnej pracy, ale także możliwość wypoczynku i regeneracji sił. Zorganizowano wycieczkę do Berlina, gdzie atrakcjami były wizyty w gabinecie figur woskowych Madame Tussands, oceanarium See Life i wodnym parku rozrywki Tropical Island.

Zwieńczeniem dwutygodniowego stażu był egzamin przed Komisją i wręczenie certyfikatów zawodowych wszystkim uczestnikom stażu.