Stolarze sprawdzili swoje umiejętności

909

W dniach 11 – 17 marca 2019 r. w Frankfurcie nad Odrą odbył się projekt „Sztuka w drewnie”. W projekcie brała udział młodzież i wychowawcy z Rowu oraz młodzież z opiekunami z Frankfurtu nad Odrą z organizacji International Bund Berlin – Brandenburg gGmbH Betrieb Brandenburg Sudost (Niemcy) Projekt podejmował temat pracy z drewnem w stolarni, jego obróbki i tworzenia przedmiotów codziennego użytku.

Wspólne spotkanie przeznaczone było dla młodzieży kształcącej się w zawodzie stolarz i nie tylko. Program tego spotkania był tak ułożony, że każdy mógł odnaleźć coś ciekawego dla siebie. Młodzież miała okazję spotkać się w warsztacie stolarskim gdzie wykonywała małą architekturę ogrodową z drewna, uczyła się jak pracować i obrabiać elementy drewniane, zdobywała umiejętności wytwarzania produktów z surowców ekologicznych. Przygotowano karmniki, świeczniki, breloki z drewna. Pod okiem polskiego instruktora nauki zawodu dekorowano drewno oraz uczono jak łączyć elementy drewniane.

Oprócz zajęć w stolarni był także czas na zwiedzanie i poznanie ciekawych miejsc na pograniczu polsko – niemieckim. Młodzi zwiedzili Berlin a także brali udział w grze miejskiej w Frankfurcie nad Odrą. Młodzież wraz z opiekunami miała okazję zobaczyć także mini zoo oraz muzeum techniki.

Czas spędzony w Frankfurcie nad Odrą była bardzo intensywny i ciekawy. Dzięki dużemu zaangażowaniu instruktorów, wychowawców i młodzieży wyjazd był niezapomnianą przygodą. Spotkanie to było bardzo pouczające szczególnie dla uczestników kształcących się w zawodzie stolarz.

Projekt był finansowany przez Program Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.