Świąteczny turniej badmintona w Wałczu

75

W dniu 20 grudnia 2020 r. odbył się Regionalny Świąteczny Turniej Badmintona zorganizowany przez Rakietowy Klub Sportowy Wałcz przy współudziale Hufca Pracy 16-6 w Wałczu.

Na mocy porozumienia kadra hufca i uczestnicy często współpracują z klubem przy prowadzeniu różnego rodzaju przedsięwzięć w sportach rakietowych. Powyższa impreza dotyczyła przeprowadzenia otwartego turnieju badmintona dla młodzieży, osób dorosłych oraz dzieci z terenu Wałcza oraz miejscowości zaprzyjaźnionych takich jak Szczecinek, Chodzież, Gwda Wielka i Kaczory. Łącznie w turnieju wzięło udział 32 uczestników w kategoriach „singiel open”, „debel open” oraz „debel rodzinny”. Wśród biorących udział w zawodach znaleźli się także uczestnicy koła sportowego HP 16-6 oraz jeden z naszych absolwentów. Ich zmagania nie przyniosły większych sukcesów, ale dzielnie walczyli urywając cenne punkty lepszym zawodnikom. Z kolei, komendant hufca Ireneusz Gaworek pomagał głównemu sędziemu i organizatorowi dokonując zapisów wyników oraz wywołując gry turniejowe. Ponadto, uczestnicy HP 16-6 wspomagali sędziowanie poszczególnych meczów i wykonywali fotorelację z zawodów.

Na zakończenie dokonano dekoracji najlepszych zawodników w każdej kategorii oraz podsumowano roczną działalność klubu RKS Wałcz oraz podziękowano HP 16-6 za czynny udział w realizowanych przedsięwzięciach.