Wsparcie absolwentów w podjęciu pierwszej pracy

79

W celu wsparcia i otoczenia opieką na rynku pracy absolwentów HP 16-5 w Szczecinie, doradca zawodowy oraz pośrednik pracy stale podejmują współpracę z lokalnymi pracodawcami, którzy chcą zatrudnić naszą młodzież po zakończeniu nauki.

Jedną z takich firm jest „Podologia”, która wyraziła chęć zatrudnienia naszych absolwentów na stanowisku pomocnik – technika ortopedy i daje możliwość dokształcenia nauki w zawodzie. Firma, która mieści się w Szczecinie przy ulicy Kusocińskiego 25, od 2015 zajmuje się produkcją wkładek medycznych. Jest to pierwszy zakład w województwie zachodniopomorskim, który zajmuje się wyrobem wkładek medycznych twardych. Obecnie zatrudnionych w firmie jest około 20 osób. Sam wyrób wkładek jest dość specyficzny, wymaga dużo cierpliwości i zdolności manualnych. Każda nowo zatrudniona osoba, przechodzi szereg szkoleń, dzięki którym poznaje pracę i jej poszczególne elementy.

Dla absolwentów HP 16-5 taka oferta to szansa podniesienie kwalifikacji oraz  zdobycie cennych doświadczeń zawodowych. Jeśli jesteś naszym absolwentem i chciałbyś uzyskać wsparcie w znalezieniu stałej i interesującej pracy zgłoś się do nas, dzięki pomocy pośrednika pracy i doradcy zawodowego z pewnością pomożemy Ci podjąć pierwszą, stałą pracę.