Zakończenie projektu „Fit is cool”

513

Projekt „Fit is cool” realizowany w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Barlinku dobiegł końca. W dniu 16 maja 2019 r. pożegnaliśmy naszych gości. Był to bardzo pozytywny i owocny czas nauki i wymiany doświadczeń z naszymi partnerami z Włoch, Portugalii i Łotwy. Podczas projektu młodzi ludzie zdobyli cenną wiedzę, na temat zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania.

Projekt realizowany był w dniach 10-15.05.2019 r. i obejmował wiele różnorodnych zajęć sportowych, takich jak marsz nordic walking przepięknym Szlakiem Przygody, zajęcia fitness z instruktorem w miejskiej siłowni, grę w kręgle, mecz piłki nożnej rozegrany z drużyną juniorów Pogoni Barlinek, bieg miejski „Bieganie za śniadanie”, do którego zaproszono lokalną społeczność. Działo się naprawdę wiele. Różnorodne formy aktywności fizycznej miały na celu stworzenie młodzieży możliwości poznania i wyboru sportu najbardziej odpowiedniego dla siebie.

Niezwykle interesujące okazało się spotkanie z dietetykiem, który oprócz wiedzy teoretycznej na temat zdrowego odżywiania, przekazał młodzieży wiedzę praktyczną na warsztatach kulinarnych. Pod okiem specjalisty w międzynarodowych grupach przygotowywano pożywne i zdrowe potrawy, które degustowaliśmy wspólnie podczas kolacji.

Na przykładzie młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Barlinku, oraz naszych partnerów, można śmiało stwierdzić, że realizacja tego typu projektów przynosi pozytywne rezultaty, gdyż umożliwia zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń. Jest szansą do poznawania własnych możliwości i przełamania wewnętrznych barier, okazją do poznania ludzi, ich zwyczajów i tradycji. Uczy samodzielności, ale także współpracy w środowisku wielokulturowym. Za to wszystko młodzież wyraziła serdeczne podziękowania, swoim opiekunom i koordynatorowi projektu.

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.