Zwiedzili stolicę Pomorza Zachodniego

943

 

W dniu 19 września grupa uczestników projektu „Sztuka zaklęta w drewnie” odwiedziła Szczecin w ramach wyjazdu kulturoznawczego. Młodzież z Polski, Niemiec i Białorusi bierze udział w projekcie organizowanym w OSiW OHP Rów – Trzcińsko Zdrój w ramach Programu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Projekt poświęcony został pracy z drewnem. Do dyspozycji uczestników jest stolarnia, wszelkie materiały, narzędzia oraz opieka instruktora nauki zawodu OHP.

Podczas obecności w Szczecinie młodzież miała okazję zobaczyć panoramę miasta z wieży bazyliki p.w. św. Jakuba w Szczecinie oraz zwiedzić bazylikę, poznać historię miasta dzięki obecności w Muzeum Historii Szczecina. Dzięki pięknej pogodzie możliwy był spacer przez plac Solidarności, Zamek Książąt Pomorskich oraz monumentalne Wały Chrobrego. Każdy z uczestników był pod wrażeniem tego co zobaczył. Szczególnie ciekawe były ekspozycje w muzeum, łączące historię Polaków i Niemców w Szczecinie przed i po 1945 r. Na koniec uczestnicy udali się na indywidualne zwiedzanie miasta.

W dobrej atmosferze uczestnicy i opiekunowie opuścili Szczecin i udali się w drogę powrotną do Rowu. Projekt trwać będzie do piątku i już planowane są wspólne inicjatywy w przyszłym roku.