Było smacznie i zdrowo

790

W dniu 18.04.2019 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania (OSiW) OHP w Barlinku, odbyło się podsumowanie projektu „Alles Bio”, który realizowany był w dniach 8 14.04.2019 r. we Frankfurcie nad Odrą. Młodzież w przedświątecznej atmosferze zaprezentowała projekt oraz wiedzę i umiejętności jakie nabyli podczas jego trwania. Pokazano zdjęcia z wymiany i podzielono się wrażeniami z pobytu w Niemczech.

Projekt, którego głównym tematem jest zdrowe odżywanie, to przede wszystkim zajęcia praktyczne w pracowniach gastronomicznych miejscowego IB, pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej z długoletnim doświadczeniem. Młodzież z Polski i Niemiec spędziła kilka dni na przygotowywaniu zdrowych i pożywnych dań ze zdrowych produktów. Młodzież sporządzała także dania wegetariańskie.

Podczas zajęć popołudniowych uczestnicy projektu brali udział w animacjach językowych oraz grach i zabawach integracyjnych oraz zwiedzili Frankfurt w formie gry miejskiej.

W trakcie projektu zaplanowano także wspólne ognisko oraz rejs statkiem po Odrze. Młodzież była także w parku wspinaczkowym sprawdzając swoje umiejętności.

Wymiana stanowiła ciekawą alternatywę dla zajęć szkolnych i praktycznych w naszym Ośrodku. Pozwoliła spojrzeć na inne metody pracy preferowane przez naszych zachodnich sąsiadów, uczy nowych metod wykonywania zawodu i pozwala nawiązać nowe znajomości.

Być może część poznanych tutaj osób spotka się ponownie podczas planowanej na czerwiec wymiany w OSiW Barlinek z udziałem IB Frankfurt nad Odrą.

Projekt dofinansowała Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.