Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
,,Ginące zawody pomysłem na przyszłość” w Mielenku Drawskim.
„Ginące Zawody pomysłem na przyszłość” to projekt realizowany przez Ochotnicze Hufce Pracy. Do przedsięwzięcia zgłosiło się pięcioro wychowanków z 16-2 Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mielenku Drawskim. Uczestnicy w ramach teoretycznych kursów zawodowych zdobywali wiedzę na temat poszczególnych zawodów oraz uczyli się przedsiębiorczości. Zajęcia edukacyjne prowadzone przez Europejską Akademię Handlu i Przedsiębiorczości obejmowały dwa moduły po 30 godzin: teorię obejmującą podstawowe zagadnienia związane z zakładaniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej oraz warsztaty, podczas których uczestnicy nabywali umiejętności praktyczne. W ubiegłym tygodniu zakończył się pierwszy moduł projektu, czyli zajęcia z przedsiębiorczości. Młodzież podczas ostatniego spotkania z wykładowcą tego przedmiotu otrzymała zaświadczenia stanowiące potwierdzenie ukończenia kursu i uzyskania kwalifikacji w tym zakresie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
„Ginące zawody pomysłem na przyszłość” – MCIZ Koszalin na zajęciach warsztatowych w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Mielenku Drawskim
W dniach 24-26 marca 2015 roku doradczynie zawodowe Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koszalinie przeprowadziły cykl zajęć aktywnego poszukiwania pracy z młodzieżą w ramach projektu „Ginące zawody pomysłem na przyszłość”.
Celem spotkań było przygotowanie beneficjentów do wejścia na rynek pracy.
Cykl warsztatów podzielono na bloki tematyczne:
- Metody aktywnego poszukiwania pracy.
- Rynek pracy.
- Autoprezentacja. Rozmowa kwalifikacyjna.
- Dokumenty aplikacyjne.
- Promocja godzenia życia osobistego i zawodowego.
- Planowanie indywidualnej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.
Uczestnicy warsztatów wykazali dużą aktywność i motywację w działaniu, chętnie biorąc udział w proponowanych ćwiczeniach. Przeprowadzając warsztaty podkreślano istotę planowania działań, dużo uwagi poświęcono omówieniu czynników determinujących planowanie kariery. Każdy z uczestników określił dominujące skłonności zawodowe oraz mocne strony. Ważnym elementem zajęć była część doskonaląca umiejętność autoprezentacji, która może być wykorzystana podczas rozmów z pracodawcą, które niebawem przed uczestnikami. Uczestnicy samodzielnie z pomocą doradcy zawodowego przygotowali dokumenty aplikacyjne.
Mamy nadzieję, iż wiedza zdobyta podczas intensywnej pracy na warsztatach przyczyni się do realizacji planów zawartych w indywidualnych planach działań.